Катерина Павліченко: для навчання в безбар’єрних автошколах зареєструвалися майже 500 осіб

Катерина Павліченко: для навчання в безбар’єрних автошколах зареєструвалися майже 500 осіб

Від початку реалізації проєкту «Безбар’єрні автошколи» для навчання зареєструвалися майже 500 осіб. Близько 200 слухачів вже пройшли теоретичний та практичний курс та отримали посвідчення водія. Про це в ефірі телеканалу «Ми – Україна» заявила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

В Україні 7 безбар’єрних автошкіл функціонують на базі вищих навчальних закладів МВС. Вони, зокрема, працюють в Київській (м. Київ), Львівській (м. Львів), Дніпропетровській (м. Дніпро), Одеській (м. Одеса), Кіровоградській (м. Кропивницький) та Хмельницькій областях (м. Кам’янець-Подільський). Курс навчання триває до трьох місяців і складається з двох частин: теорії (64 години) та практики (близько 40 годин).

Всі будівлі, приміщення та навчальні класи адаптовані під потреби людей з інвалідністю. До кожного слухача пропонується індивідуальний підхід. Теоретичний курс можна пройти в онлайн-форматі.

Практичні заняття відбуваються на спеціально обладнаних автомобілях, які адаптовані до потреб слухачів. Наприклад, в кожній автошколі є автомобілі з ручним керуванням і під праву, і під ліву руку, встановлені спеціальні ручки для повороту керма. В транспортних засобах також по-різному можуть розташовуватися педалі, зокрема, вони можуть бути переміщеними або видовженими для людей із низьким ростом. Перед початком практичного курсу інструктор обговорює із учнем, який саме вид транспорту буде найбільш зручним. Надалі цим водіям вже буде зрозуміло, який вид переобладнання потрібен для їхнього приватного транспорту.
«Проєкт «Безбар’єрні автошколи» – про доступність, рівність та повагу до кожного та кожної. Від початку його реалізації на навчання зареєструвалося майже 500 осіб. Серед них є ті, хто вперше прийшов опанувати навички водіння транспортним засобом. Також є ті, хто хоче покращити навички водіння або перенавчитися після отриманих поранень в рамках проходження реабілітації, реінтеграції. В кожного є своя історія. Вже майже 200 осіб успішно склали іспити та отримали посвідчення водія. Інші наразі проходять різні етапи навчання – теоретичне, практичне або тільки виявили бажання і приєдналися до навчання в такій автошколі», – повідомила Катерина Павліченко.

🔹МВС України🔹

Опублікувати коментар