Хто під загрозою. Нашестя сарани в Україні

Новини України - Хто під загрозою. Нашестя сарани в Україні

Нашестя сарани офіційно зареєстровано в Запорізькій, Херсонській, Одеській та Дніпропетровській областях, проте під загрозою можуть опинитись і інші регіони України. Ці комахи стрімко розмножуються і за добу можуть пролетіти до 100 км, а якщо зграя летить з вітром – то навіть більше.
Як аграрії, так і просто громадяни переймаються через урожай, бо один рій чисельністю до 80 млн особин здатен з’їсти стільки, скільки 35 тисяч людей з’їдають за добу. Які причини нашестя Як зазначають в Держпродспоживслужбі, висока температура і посушлива погода цього року спричинила масове розмноження та збільшення чисельності цього небезпечного шкідника.
Окрім того, найкращим середовищем для його розмноження є заплавні луки та дельти великих річок.
Також резерваторами саранових є неорні землі, перелоги та узбіччя з полином та споришем, різнотрав’я, ділянки з розрідженою рослинністю вздовж зрошувальних каналів, галявини та узлісся лісових насаджень, поля де не проводились агротехнічні заходи.
Відтак на Півдні України створено ідеальні умови, адже руйнація Каховського водосховища на місці якого виросли чагарники та значна частина земель обробіток яких зупинився через бойові дії. На Запоріжжі – єгипетська комаха, на Херсонщині – італійська Офіційно нашестя сарани зафіксовано в Південній і Східній частині України, зокрема на території Запорізької, Херсонської, Харківської та інших областей. В цих областях запроваджено особливий режим із захисту рослин для локалізації та знищення шкідника.
Перші осередки були виявили на Запоріжжі та Херсонщині, а буквально за кілька днів потому почали надходити повідомлення про виявлення шкідника на Дніпропетровщині, Одещині та Харківщині. Також окремих особин вже знаходили у Вінниці.
Цьогоріч Україну атакували одразу два види сарани: осередки сарани єгипетської виявлено на території Запорізької області, а італійської – на Херсонщині. За скільки днів до Львова? Якщо сприятливі умови збережуться, масштаби нашестя можуть зрости. За кілька днів комахи може дістатися до різних куточків України, зокрема Київщини, Кіровоградщини, Черкащини, Полтавщини, Донеччини, повідомив для Telegraf доктор біологічних наук, завкафедрою в Дніпропетровському аграрно-економічному університеті Роман Новіцький.
Західні області та сусідні країни, зокрема, Молдова, Румунія, Польща, також під загрозою при попутному вітру. Сарана здатна живитись майже будь-якою рослинністю, але найбільше полюбляє злакові: кукурудзу, пшеницю, просо, сорго, а також дикі трави на кшталт очерету та пирію. Як боротися зі шкідником Економічні наслідки від сарани є катастрофічними. Останній великий спалах в Західній Африці коштувала понад 450 млн доларів для ліквідації та спричинила збитки в 2,5 млрд доларів у вигляді втрат урожаю. При цьому вартість реагування зросла у 100 разів з 1 млн доларів до 100 млн всього за 14 місяців.
Держпродспоживслужба звертається до українців і просить, у разі виявлення осередків перелітної сарани негайно повідомити про це територіальний орган Держпродспоживслужби та вжити заходів щодо обробки посівів і угідь інсектицидами відповідно до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, з обов’язковим дотриманням регламентів їх застосування.

Опублікувати коментар

Ви, мабуть, пропустили