Через кордон по ягоди: у ДПСУ відреагували на “запрошення” Білорусі
Державна прикордонна служба України застерігає, що заяви Білорусі про відкриття кордону для українців, які нібито бажають збирати ягоди та гриби, можуть бути черговою провокацією. Держприкордонслужба України наразі не отримувала жодних повідомлень від Республіки Білорусь щодо пропуску українців через кордон для збору ягід і грибів у лісах Білорусі. Про це в четвер, 25 червня, повідомляє речник ДПСУ Андрій Демченко.
“Ми не підтримуємо зв’язок з білоруськими прикордонниками. ДПСУ нічого від них не отримувала. І іншими каналами теж не отримувала. Більше того, Україна не погодиться на це, бо це є лінія, яка є небезпечною, і пропуск до країни, яка підтримує країну-терористку є неможливим”, – сказав Демченко. За його словами, громадянам України слід утримуватися від довірливості до таких повідомлень, адже їхня мета може бути прихованою. Крім того, ситуація на кордоні з Білоруссю залишається напруженою та вкрай небезпечною. Речник підкреслив, що цей напрямок укріплений потужними інженерними спорудами та замінований, тому будь-які пропозиції щодо відкриття кордону мають викликати сумнів. Речник ДПСУ нагадав, що до початку повномасштабного вторгнення Росії існувала практика дозволу українцям перетинати кордон із метою збору дикорослих ягід і грибів. Однак після 2022 року жодні пункти пропуску – ані стаціонарні, ані спрощені – на кордоні з Білоруссю більше не функціонують. Зауважимо, що застереження ДПСУ прозвучало у відповідь на заяву Прикордонного комітету Білорусі щодо готовності забезпечити спрощений порядок перетину для жителів українських прикордонних регіонів. Їм пропонували відвідувати ландшафтний заказник “Ольманські болота” для збору грибів і ягід. Експерти не виключають, що такі заяви можуть бути частиною інформаційної кампанії або спробою втягнути цивільних осіб у небезпечну прикордонну зону. У Держприкордонслужбі особливо нагадують про роль Білорусі як союзника Росії у війні проти України.



Опублікувати коментар